• Joe Biden başkan olursa, BTC büyüyecek.
  • DeFi endüstrisi, zorlu düzenlemeler nedeniyle acıyı hissedebilir.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki başkanlık seçimleri hemen köşede. Oval Kabine’de yeri kimin güvence altına alacağını kesin olarak söylemek hala zor olsa da, en son anket sonuçları, Demokrat başkan adayı Joe Biden’ın yarışı yönetmekte olduğunu gösteriyor. 

Ülke çapındaki anket sonuçlarına göre, yazı yazılırken Biden nüfusun% 52’si tarafından desteklenirken, Trump% 43 kazandı.

Ulusal anketlerde kim önde

Kaynak: BBC.com

En çok oyu almanın, ABD’deki seçmen kolej sistemi nedeniyle her zaman bir zaferle sonuçlanmayacağını belirtmekte fayda var. 2016’da Hillary Clinton anketlerde önemli bir oy çoğunluğuyla önderlik ettiğinde olan ancak seçimleri Trump’a kaybettiğinde olan buydu. 

Ancak Joe Biden, yılın başından bu yana çoğu ulusal ankette Donald Trump’ın önünde yer aldı. Ve şans şu ki, Trump ikinci döneme gelmeyecek. Bu nedenle, Biden’in başkanlığının kripto para birimi endüstrisi üzerindeki etkilerine erişmenin muhtemelen tam zamanı.

Biden, DeFi’ye çatacak

Joe Biden, bir bütün olarak kripto para birimi endüstrisi için daha tercih edilebilir olabilir, ancak DeFi segmenti zarar görmeye hazır. Güney Koreli kripto para borsası Bithumb, Biden yönetiminin merkezi olmayan finans endüstrisine karşı sert düzenleyici önlemler alacağına inanıyor. 

Biden’in zaferi, kripto para birimi endüstrisini bir bütün olarak olumlu yönde etkileyebilirken, son zamanlarda herhangi bir sınırlama veya gözetim olmaksızın patlayan DeFi pazarı üzerinde sıkı kontrol kurması bekleniyor. 

Kısıtlamaların yokluğunda hızla büyüyen merkezi olmayan finans (DeFi) üzerinde kontroller getirecek gibi görünüyor. SEC, Ocak ayında inceleme öncelikleri olarak dijital varlıkları ve finansal teknolojiyi (Fintech) zaten dahil etti. Bithumb, SEC’in yakın zamanda bir kripto para birimi ticaret platformu ve cüzdan hizmeti sağlayıcısı olan Abra’yı dijital varlıklar ve dövizdeki kayıtsız güvenlik temelli takasları desteklemek için ücretlendirdiği gerçeğinden yola çıkarak, SEC’in kapsamlı ölçek kontrolleri koyduğu görülüyor.

Kripto ETF yeşil ışığı alacak

Aynı zamanda Demokrat, finansal inovasyonu teşvik etmesiyle tanınıyor, bu da Bitcoin ve Ethereum gibi temel varlıklarla kripto para borsasında işlem gören fonların (ETF’ler) onaylanmasını teşvik edecek kripto para birimi ile ilgili birkaç politikanın yolunu açacağı anlamına geliyor . 

Özellikle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, gelecekte bir kripto ETF’ye yeşil ışık yakmaya hazır olabileceğinden bahsetti. Biden’in başkanlığı süreci hızlandırabilir. 

Bitcoin sahipleri sevinecek

Ayrıca Biden, Donald Trump’tan daha agresif bir mali teşvik paketinin savunucusudur. Güç kazanırsa, ABD’yi durgunluktan çıkarmak için ekonomiye daha fazla para pompalayacağı kesin. Bu durumda, ABD’nin ulusal borç / GSYİH oranı büyümeye devam edecek ve geleneksel pazarlarda daha fazla panik satış için bir gerekçe oluşturacak ve yatırımcıların dikkatini dijital varlıklara yönlendirecektir.

ABD’nin ulusal borç-GSYİH oranı

Kaynak: Tradingeconomics.com

Bunun dışında FED’den gelen daha fazla QE, ABD üzerindeki enflasyonist baskıyı artıracak ve BTC’nin enflasyona karşı bir önlem olarak görüldüğü için çok daha yüksek seviyelere çıkmasına izin verecektir.

Ayrıca, Federal Rezerv, ABD dolarını önemli ölçüde zayıflatabilecek olan hala sürekli olarak QE uygulamaktadır. Bu koşullar altında, Bitcoin’in hash oranı hala bir yükseliş eğilimi gösteriyor, bu nedenle Bitcoin’in fiyatı oldukça uzun bir süre artış gösterecek.

Birincisi, Biden bir boyun-boyun yarışının ardından seçimde başkanlığı kazanırsa, mağlup olan Trump bir itirazda bulunabilir ve uzun bir yasal savaş için dava açabilir. Güvenli varlıklar tercihi nedeniyle Bitcoin’in fiyatının bir kez daha yükselmesine yol açabilecek önemli bir belirsizliğe neden olacaktır.

Özetlemek gerekirse, Biden’in zaferi, Bitcoin’in fiyatını aya gönderebilecek kripto para birimi endüstrisi için olumlu bir olay olarak görülüyor . Bununla birlikte, DeFi endüstrisi daha sıkı düzenleme ve kontrol nedeniyle acıyı hissedebilir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here