• ABD Kongre Araştırma Servisi, enerji sektörü için blok zinciri kullanımlarına ilişkin analizler yaptı.
  • Enerji yoğun madencilik sürecini blockchain entegrasyonu ile düzenlemenin yollarını araştırıyorlar. 

ABD Kongre Araştırma Servisi tarafından, ulusal enerji sektöründeki blockchain için potansiyel kullanımların ayrıntılarını içeren bir rapor yayınlandı. 

Yasa koyucuların, hem ulusal hem de uluslararası olarak kripto-para birimi madenciliğini kapsayan mevcut enerji tüketim durumunun olduğunu görüyor. Araştırmacılar, enerji yoğun madencilik sürecini düzenlemenin ve blok zincir teknolojisini mevcut enerji sistemlerine entegre etmenin olası yolları üzerinde çalışmalar yaptılar.

Blockchain için fırsat fatura işlemlerini akıllı bir şebekeye yerleştirmek, elektrikli araç şarj altyapısını desteklemek ve enerji kaynaklarını dağıtabilmek gibi fırsatları buldular.

Raporun içinde not ettiler:

 

“Geleneksel olarak elektrik hizmetleri dikey olarak entegre edilmiştir. Blockchain, bu sözleşmeyi dağıtılmış bir enerji sistemi boyunca enerji hizmetlerinin ayrıştırılmasıyla bozabilir ”dedi. Bu, enerji üreticileri arasında daha fazla endüstri şeffaflığı, verimlilik ve rekabete yol açabilir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here