ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), düzenleyici kurumun Finansman Direktörüne göre, kripto para birimlerinin menkul kıymet olarak ne zaman ve nasıl kategorize edilebileceğini yakında açıklayacağını açıkladı .

William Hinman bu yorumları daha önce ABD başkentinde düzenlenen DC Fintech Haftası konferansı sırasında yaptı. Piyasada yeni belirteçler sunmayı planlayan geliştiricilere yardımcı olmak için “düz İngilizce” konusunda yeni düzenlemeler yayınlamayı taahhüt etti. Son rehberlik, genç girişimcilerin potansiyel madeni para projelerinin bir güvenlik olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağını belirlemelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Ancak, Hinman yeni kurallar için uygun bir çıkış tarihi vermedi.

SEC şu anda ülkedeki ICO’lar üzerinde denetimi onayladı, ya da çok az sayıda yeni proje onay almıştı. Menkul kıymetler ve menkul kıymetler teklifleri ile ilgili düzenlemeler hakkında anında geri bildirim sağlayan yeni bir FinHub ile sürece açılmaya çalışılıyor olsa da, SEC hala dünyanın en zorlu onay süreçlerinden biri ile işlemlerde bir demir yumruğunu sürdürüyor.

Hinman, SEC’in bir güvenlik ve hizmet jetonu arasında nasıl bir ayrım yapacağını sorduğunda , yatırımda beklenen getiri oranı dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bakacağını söyledi . Ona göre, eğer bir yatırımcı yatırımını iade edeceğine söz verirse veya bir teklifin fiyatını artıracak bir şey söz konusuysa, SEC muhtemelen bunu bir menkul kıymetler bakış açısıyla değerlendirecektir.

Bu, geliştiricilerin düzenlemeye yönelik istediği yol olmayabilir, ancak düzenleyici, süreçte daha şeffaf olacağa benziyor. Gerçek kurallar kripto topluluğuna daha net hale geldiğinde, kullanıcılar arasında tartışılabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here