Bitcoin kısa bir süre önce keskin bir düşüş gösterdi ancak kısa bir süre sonra 1 saatlik zaman diliminde kısa vadeli yükselen kanalın içine geri döndü. Bu, fiyatın hala buradan geri kazanılabileceğini ve boğaların uzun vadeli zeminleri korumaya istekli olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, 100 SMA, en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu belirtmek için 200-SMA uzunluğunun altına geçmektedir. Başka bir deyişle, çıkmazın tersine dönme olasılığı daha yüksektir. Bu hareketli ortalamalar da dinamik direnç seviyeleri olarak tutuyor.

RSI aşırı alım koşullarını belirtmeden önce daha yüksek bir konuma sahip olsa da, osilatör zaten dışarıya doğru gidiyor ve güneye doğru hareket ediyor gibi görünüyor. Benzer şekilde, Stokastik henüz aşırı alım seviyesine ulaşmadı, ancak satış baskısında bir geri dönüşe işaret ederek daha aşağıya doğru hareket etmeye hazır görünüyor. Bu durumda fiyat, kanal dibini 6,300 dolar civarına kadar revize edebilir veya belki de daha düşük bir kırılma girişiminde bulunabilir.

BTC / USD Grafiği

BTC / USD Grafiği - TradingView

Bitcoin ETF uygulamalarındaki SEC kararına yol açan kısa pozisyonlardaki birikim, daha önce yaşanan keskin düşüş nedeniyle suçlanıyor. VanEck ve SolidX tekliflerinin onaylanması veya reddedilmesi için argümanlar vardır ve düzenleyicinin son eylemleri neredeyse hiçbir ipucu sağlamamaktadır.

Daha önceki SEC’nin bir dizi başka öneriyi reddettiğini, ancak hemen bu kararın derhal gözden geçirilmesini sağladığını unutmayın. Daha sonra, düzenleyici, piyasa katılımcıları arasında altta yatan menkul kıymetlerin mahiyeti konusundaki karışıklığı gerekçe göstererek ve tüketicileri koruma görevlerini vurgulayarak Bitcoin Tracker One ve Ethereum Tracker One’ın ticaretini geçici olarak askıya aldı.

Bununla birlikte, Bitcoin ETF’leri için bekleyen kural değişikliklerini reddetmek için benzer nedenleri gösterebileceklerinden endişe duyuyorlar. Eğer öyleyse, sektöre daha fazla kurumsal çıkar ve fon akışı sağlamak açısından geri dönecektir. Öte yandan, bir onay yıl için çok beklenen bir toparlanma getirebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here