• BOA potansiyel olarak Ripple’nin en önemli ürünlerinden biri olan xCurrent’ı kullanıyor olabilir.
  • Ripple, şimdi müşteri olarak 200’den fazla finansal kuruluşa sahiptir.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük bankalardan biri olan Bank of America, blokple teknolojisini ve ardından Ripple Distributed Ledger Technology (DLT) ‘nin bankacılık sisteminde test edilmesini sağlıyor. Olayların dönüşü ani değil, uzun zamandır devam ediyor. Son gelişmeler bize Bank of America’nın Ripple’ın amiral gemisi ürününü kullanan bir sonraki büyük kurum olacağına dair bir ipucu veriyor.    

Ripple’in xRapid ürünü, likiditeyi azaltmak ve sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Halen, Euro Exim Bank ve TAS grubu da dahil olmak üzere 200’den fazla finansal kurum Ripple müşterisi olarak imzalanmıştır. TMS grubu, 2013 yılında Ripple’in ödeme sistemini kamuya açık olarak kabul etti. Özellikle Ripple’den bir sözcü, Bank of America ile ortaklıkları hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Bunun yerine, dediler:

“Bank of America, 2016’dan beri Ripple’ın Küresel Ödeme Yönlendirme Grubunun bir parçası oldu ve onlarla bir pilotluk yaptık.”

Bank of America muhtemelen Ripple’nin en önemli ürünlerinden biri olan xCurrent’i kullanacak. Blockchain ile ilgili hizmetler konusundaki önceki sert duruşu nedeniyle Bank of America bu konuda sessiz kaldı. İlginçtir ki, banka “Ripple project product product manager” arayışında bir iş ilanı yayınladı. Bu, blockchain ve özellikle de Ripple’nin benimsenmesi konusunda ciddi olduklarını açıkça ortaya koyuyor. Bank of America, sadece Ripple’nin xCurrent’ını test etmiş görünüyor. Ancak, xCurrent, xRapid adlı başka bir Ripple ürününde kullanılan XRP’den yoksundur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here