Wall Street Journal’ın haberine göre , Bitcoin kurumsal işlem platformu Bakkt’ın genel müdürü Kelly Bakk, Kelly Loeffler’in bu hafta ABD Senatosu’nda oturmak üzere Georgia Valisi Brian Kemp tarafından seçilmesi bekleniyor .

Seçim, Cumhurbaşkanı Trump’ın görevden alma soruşturması sırasında Cumhurbaşkanı’nın sert bir savunucusu olan Temsilci Doug Collins’in atanması konusundaki ısrarına dayanıyor. Onaylandığı takdirde, Loeffler üç dönem Senatör Johnny Jackson tarafından boşaltılan Senato koltuğunu devralacak, ancak 2020 yılında tekrar seçime girmesi gerekecek.

Bakkt ve Bitcoin için harika haberler

Başvurusunda, Loeffler şöyle dedi:

“Seçilirse, Başkan Trump, Senatör David Perdue [diğer Gürcistan senatörü, bir Cumhuriyetçi] ve siz Amerika’yı Büyük Tutmaya devam edeceğim.”

Birçoğu siyasi deneyiminde ve bunun GOP gündemine nasıl uyduğunu belirlese de, adaylığı haberi Bitcoin için harika.

Dünya genelinde kripto para birimleri insanların nasıl yaşadıklarını ve ödeme yaptıklarını şekillendiriyor, ancak ABD’de evlat edinme spekülatif amaçlarla sınırlı kalıyor. Düzenleyici itiraz ve milletvekillerinin yetersiz bilgi derinliği, ABD’de Bitcoin’in yaygın olarak benimsenmesini engelledi

Loeffler gibi milletvekilleriyle, genel olarak Bitcoin ve kripto para birimleri için ufukta değişiklikler olabilir. Endüstri kripto para birimi bilgisine sahip olmasının yanı sıra, Loeffler, destekçileri Microsoft ve Starbucks’ı da içeren iyi finanse edilen bir kripto para birimi finansal hizmetler şirketi Bakkt’ı yönetmektedir. Ayrıca, düzenleyici mafsal-sürüklemenin, bir şirketin kripto-para birimi alanlarındaki potansiyellerine nasıl zarar verebileceği konusunda ilk elden deneyime sahiptir.

Kurumları Kripto Para Birimine Getirmek

Loeffler ve kocası Jeffrey C. Sprecher (Kıtalararası Borsa CEO’su ve New York Borsası Başkanı) Bakkt’a 2018’de kripto para birimi sektörüne daha yakın kurumlar getirmek için başladı. 2017’nin Bitcoin patlamasından sonra, kurumlar kripto cinsinden bazı finansal ürünlere el atmaya istekliydi ve Bakkt, ICE’nin arzularını yerine getirme aracıydı. Bu boşluğu kapatmak için Bakkt, birçok düzenleyici baskıya rağmen, Eylül 2019’da Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerini başlattı.

Durgun bir başlangıca rağmen, Bakkt Bitcoin vadeli işlem platformuna duyulan ilgi saygın seviyelere yükseldi, ancak dalgalanmaya devam ediyor. Geçen hafta, BeInCrypto’nun daha önce de bildirdiği gibi, 5.671 işlem gören sözleşmenin 42.52 milyon $ ‘dan itibaren tüm zamanların en yüksek seviyesine dramatik bir artış kaydetti.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here