• Yeni sızdıran bilgiler, Starbucks’ın Kripto para birimleriyle Starbucks ürünlerinin satın alımlarını kolaylaştırmak amacıyla yazılımı kullanması karşılığında Bakkt Bitcoin vadeli işlem platformunda önemli bir hisse senedi aldığını ortaya koyuyor .
  • Bakkt’ın lansmanı, yasal onay nedeniyle hiç bitmeyen bir gecikme süresinde
  • Starbucks için doğrudan Bitcoin ödemeleri, ilk şifreleme para birimine eşi görülmemiş bir yardımcı program getirebilir

Geçen yıl ağustos ayında, Starbucks , Bitcoin vadeli işlem platformu Bakkt ile ortak olacaklarını şaşırtıcı bir şekilde duyurdu . Başlangıçta Starbucks’ın Bitcoin’i kabul ettiği şeklinde yorumlanan şey daha sonra Bakkt’ın “kullanıcıların sadece Bitcoin’i ticaret yapmasına ve FIB para birimlerine dönüştürmesine izin vermesi” ile Starbucks’taki ürünler için ödeme yapacakları bir ortaklık olarak açıklandı. Doğrudan Bitcoin ile kahve ödemek yerine, alıcılar Bakkt’ın yazılımı tarafından otomatik olarak FIAT’a dönüştürülecek Bitcoin ile ödeme yapacaklar.

Yine de birçok kişi ortaklığın neden ilk sırada yer aldığını ve Starbucks’ın marka adını Bitcoin ile ilişkilendirmek için ne gibi faydalar sağladığını merak ediyordu.

Starbucks ve Bakkt eşitliği

Son zamanlarda yayınlanan bir raporda , Starbucks’ın aslında Bakkt’da önemli bir hisse senedi olan edinecek bir şeyi olduğu ortaya çıkmıştır. Her ne kadar detaylar tartışılmamış olsa da, hisseler ‘nakit yatırım yapmamaları şartıyla orantısız derecede yüksek’ olarak tanımlandı.

Bu tür bir düzenleme, Starbucks markasının değerini ve gücünü ve bununla ilişkili herhangi bir şirketin görünürlük ve yeni müşterilere nasıl büyük bir destek verdiğini düşünürken anlamlıdır. Bu yüzden Bakkt için, Starbucks’a verilen öz sermaye büyük olasılıkla yatırıma değdi.

Starbucks, uygulamayı denetliyor

Uygulama açısından Bakkt tarafından işletilecek olan ve Starbucks mobil uygulamasını kullanarak üst üste yerleştirilebilecek şifreli bir kart görmemiz muhtemel. Starbucks, kullanıcı arayüzü ve müşteri deneyimi üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaklarını açıkça ortaya koydu, Starbucks’ın uzun süren bir rekor kırdı.

Diğer yeni bilgiler, ortaklığın ilk aşamasının ABD’de gerçekleşeceğini, Bakkt’ın arayüzünün Bitcoin’i USD’ye çevireceğini gösteriyor. Küreselleşmeyi planladıklarında belirli bir yol haritasından bahsedilmedi. Bununla birlikte, bunu yapmak Starbucks’ı döviz ücretlerinde önemli miktarda para kazandırabilir; çünkü Bakkt, küresel müşterilerin kriptodan doğrudan ABD dolarına geçmesini sağlayacaktır.

Starbucks ve Kripto
Starbucks ve Kripto

Bakkt’ın hiç bitmeyen gecikmeleri Starbucks ortaklığını etkileyebilir

Bakkt’ın lansmanının gecikmesinin Starbucks ortaklığının lansmanını etkilediği de ortaya çıktı . Bakkt, CFTC’den (Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu) yasal düzenleme onayı almaya çalışıyor. Ancak, son hükümet kapatma geçenlerde 24 Ocak için düşünülmüştü beklenen lansman sürekli gecikmesine yol açan th onlar düzenleyici onay almak yapana kadar.

Şimdiye kadar yeni lansman tarihi belirlendi. Bu, Starbucks’ın henüz düzenleyici onayına sahip olmayan bir kripto değişimiyle çalıştığını göremediğinden Starbucks ortaklığına bir damper koyuyor.

Sonuç

Bu tür bir ortaklığın umutları, hem Starbucks hem de bir bütün olarak kripto alanı için çok cesaret verici görünüyor. Her ne kadar kahve zinciri doğrudan Bitcoin’i kabul etmese de, bu ortaklık, Bitcoin’in kahve için ödeme yapmak için kullanılan öncüsü olabilir.

Daha önce tartıştığımız gibi, Bitcoin’in Starbucks’ta bir ödeme şekli olarak kabul edilmesinin etkileri, yeni bir ana akım fayda düzeyi getirecektir. Bu arada, Bakkt’ın Starbucks ortaklığının başlayabilmesi için yasal onay alması için sabırla beklememiz gerekecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here