BAE Hükümeti Lansmanı Ulusal Blockchain Teknolojisi ve Yapay Zeka Girişimleri
İkinci Birleşik Arap Emirlikleri (At BAE Abu Dabi’de düzenlenen) Hükümet Yıllık Toplantısı, bölgenin yetkililer, BAE’nin yapay zeka (takviye hedefleyen iki ulusal platformlar başlattı AI , devleti yeni teknolojiler için bir yuva yapmak sonuçta) ve blockchain teknoloji ekosistemleri ve rapor 28 Kasım 2018’de Emirates Haber Ajansı.

BAE, Zirveyi Hedefliyor
Dağıtılmış defter teknolojisi ( DLT ) son zamanlarda, çok sayıda farklı endüstrilerde ve Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti’nde devrim yaratmanın çığır açan potansiyellere sahip olduğunu gösterdi, tıpkı diğer ileri görüşlü milletlerin ön cephede olmak için ciddi çabalar sarfetmesi gibi. blok zinciri hareketi.

AI ve Blockchain Ortak Çalışma Grubu tarafından 28 Kasım 2018’de düzenlenen İkinci BAE Hükümet Yıllık Toplantısı’nda yetkililer, devlette blok zincir teknolojisi ve AI’nın gelişimini görecek iki girişim yarattılar.

Katılımcılar, yabancı yatırımı çekmek, girişimciliği teşvik etmek ve DLT ve diğer yeni teknolojiler için uygun bir ortam oluşturmak için mümkün olan en iyi yollar hakkında beyin fırtınası yaptılar.

Paydaşlar ayrıca, AI ve DLT’nin benimsenmesini engelleyen zorlukları, engellerin üstesinden gelmek ve yeni teknolojilerin önemi ile ilgili kamusal aydınlanma kampanyalarını yürütmek konusunda da konuştular.

Başlatılan İki Anahtar Program
Dünya genelinde, blok zincirleme teknolojisi ekosistemleri için güçlü düzenleyici çerçeveler formüle eden çeşitli yetki alanları ile BAE, blok zincirleme teknolojisi dünyasında hesaba katmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor.

Toplantı, AI ve Blockchain Guide Initiative’in yanı sıra AI ve Blockchain Kapasite Oluşturma Ulusal Programının başlatıldığını gördü.

Yetkililere göre, AI ve Blockchain Guide Initiative, federal düzeyde AI ve DLT’nin standartlaştırılmış bir tanımını sağlamaya odaklanacak ve aynı zamanda ilgili hükümet parastatals’larının gelişen teknolojilerin yararlılığından haberdar olmasını sağlayacaktır.

AI ve Blockchain Kapasite Geliştirme Ulusal Programı ise, AI ve blockchain teknolojisinde eğitim kursları ve burslar yaratmayı, Emirati personeline kısa eğitim programları ve daha fazlasını sağlamayı hedeflemektedir.

“UAE, yapay zeka, Omar bin Sultan Al Olama Devlet Bakanı, sağlık, eğitim, finans ve diğer endüstriler de dahil olmak üzere ekonominin çeşitli sektörlerinde AI ve blockchain teknolojilerini benimsemeye hazırlanıyor.

Programların organizatörleri ayrıca, AI ve Yeni teknolojilerden en çok etkilenen işleri belirlemek ve bu sektörlerdeki çalışan sayısını azaltmak için kapsamlı araştırmalar yaptıklarını ve aynı zamanda da değiştirilen işçilerin diğer alanlara uyacak şekilde eğitim aldıklarını belirtmiştir. Ekonomi.

Sadece blockchain teknolojisini benimsemiş olan Çin’den farklı olarak, cryptocurrency ve ICO’ları kutuya yeniden yerleştiren BAE, kriptolara karşı liberal bir duruş sergiliyor.

Ekim ayının başlarında BTCManager , BAE Emtia İdaresi’nin, ülkenin sermaye piyasalarını dönüştürmek için ICO’ları onayladığı konusunda bilgilendirdi .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here