1. Azimo ve Siam Ticaret Bankası’nın (SCB) sınır ötesi kanalları Avrupa’dan Tayland’a anında ödeme gönderecek.
  2. Tayland, her yıl diğer ülkelerden 6,7 milyar dolar alan dünyadaki en önemli havale destinasyonlarından biridir.

Avrupa para transfer hizmetleri platformu Azimo, Tayland’ın Siam Ticaret Bankası (SCB) ile işbirliği yapıyor. Ortaklık, Ripple’ın ödeme teknolojisinden yararlanarak gerçek zamanlı havale hizmetine güç vermeyi amaçlıyor. Ripple tarafından yakın zamanda yapılan bir basın açıklamasına göre, ortaklık Avrupa’dan Tayland’a yapılan ödemelerin genel ortalama süresini bir iş gününden bir dakikadan daha azına indirecek.

Azimo’nun kurucu ortağı ve genel müdürü Michael Kent, bu ortaklığın sınır ötesi ödeme sektöründe gerçekleşen daha büyük bir dönüşümün parçası olduğunu söyledi. 

Giderek daha fazla ülke anında ödeme yapacak. Tayland kısa bir süre önce anlık ödeme ağlarını başlattı ve ülkedeki en büyük banka ile olan bu ortaklık, ödemeleri yaklaşık 24 saatten ortalama 22 saniyeye düşürmek için zaman kazanmamızı sağlıyor. Tayland’a para göndermek, Avrupa’daki birinden daha hızlıdır.

Tayland, her yıl diğer ülkelerden 6,7 milyar dolar alan dünyadaki en önemli havale destinasyonlarından biridir. Ripple şöyle dedi:

Günümüzde yüksek maliyet ve sınır ötesi ödeme deneyimi, hatırlatıcılara birkaç seçenek bırakıyor ve küresel finans kurumlarına bu pazarda farklılaştırılmış değer önerileri oluşturma ve daha iyi bir müşteri hizmeti deneyimi sunma fırsatı sunuyor.

Şubat ayında Azimo ilk olarak Ripple ile ortaklık kurdu ve sınır ötesi ödemeleri güçlendirmek için XRP kullanmayı planladığını söyledi. Bununla birlikte, Azimo ve Siam Ticaret Bankası arasındaki ortaklık dijital varlığı kullanmıyor görünmektedir. 

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here