Daniele Bianchi ve Alexander Dickerson tarafından Warwick Üniversitesi’nde yapılan yeni araştırmalar, bilgi asimetrilerinin, zamanlama pazarları tarafından diğerlerinin ayak izlerini takip ettiği bir şekilde büyük fiyat dalgalanmalarına yol açtığı konusunda bilgili tüccarlar önermektedir.

Bilginin en son taslakta ortaya çıktı araştırma makalesi başlıklı “Kriptopara Piyasalarda İşlem Hacmi” , Maliye Daniele Bianchi Yardımcı Doçent ve Alexander Dickerson, doktora öğrencisi, Warwick Business School her iki tarafından derlenen.

İkili , Warwick Business School tarafından yapılan bir açıklamaya göre , “geçmiş hacim ile geri dönüş arasındaki pozitif ve gelecekteki geri dönüşleri anlamlı bir şekilde öngördüğünü” iddia etmek için CryptoCompare’ın gün içi fiyat ve hacim verilerini incelediler .

Traders Drive Fiyat Salıncakları
Yayımlama, bulguların mevcut modellerle nasıl tutarlı kaldığını belirtti:

“Kişisel bilgileri hakkında spekülasyon yapan bilgili tüccarlar, gözlemlenen fiyat değişikliklerinin temel itici güçleri olan mevcut teorik modellerle tutarlı.”

Bianchi, “kripto para piyasasının asimetrik bilgiyi istismar etmek için ne kadar mükemmel bir ortam olduğunu” yazdı, çünkü opak doğası, bilgiyi “pazara zaman ayırma, para kazanma ve fiyatları kullanma” yeteneği kazandırıyor.

Araştırmanın yazarları, piyasalar hakkında bilgi toplamak için 150 borsada 26 kripto para izlediler. Kripto kitleleri 1 Ocak 2017 ile 10 Mayıs 2018 arasında izlendi ve 2017 boğa piyasasının patlaması ve büstünü kapsadı.

Diğer Varlık Sınıflarıyla Desenler?
Raporun sonunda, Bianchi ve Dickerson, ampirik kanıtlarının, FX gibi geleneksel olanlarla karşılaştırmalar sunarak kripto pazarına nasıl daha fazla kavrayışa yardımcı olduğunu yazdı.

Gelişen kriptoasset sınıfının “köklü ve olgunlaşmış pazarlardan farklı olması gerekmediğini” açıkladılar.

Ancak, Bianchi’nin daha önceki araştırmalarında , yatırımcıların kararları metalarla veya metalarla karşılayacağı herhangi bir ekonomik göstergeyle kripto ticaret korelasyonları bulunamadı.

Asset Sınıfı Olarak Kripto paralar adlı bir çalışmada : Ampirik bir Değerlendirme , profesör kripto fiyatlandırmasının önceki getirilerden ve yatırımcıların duygu ve ruh hallerinden nasıl etkilendiğini açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here