Kripto para borsaları, çoğu insan hala CNBC Crypto Trader Show’un sunucusu olan Ran Neuner’in kısa süre önce yaptığı bir ankette açıklandığı gibi paralarını tasarruf etmenin bir yolu olarak bankaların borsalarını tercih etmeleri gibi gözüküyor .

Anket sonuçları 9.734 kişiden% 68’inin kripto borsalarından ziyade geleneksel bankalara para koyacağını,% 32’sinin kripto borsalarını tercih ettiğini gösterdi. Bu anketin sonucunun, geçen yıldan bu yana kriptokrasi endüstrisinde meydana gelen olayları takip eden herkes tarafından beklenmesi bekleniyor.

Birkaç kripto para birimi döviz bürosu kullanıcılar tarafından milyonlarca dolar kaybına neden oldu ve bazı durumlarda böyle bir fonu geri alamadık. Bu saldırıların sonuncusundan biri Yeni Zelanda’daki Cryptopia kesimidir ve bu da yalnızca 16 milyon dolarlık ERC20 jeton kaybına neden olmuştur. Bu ana kadar bile, kullanıcılar sonunda fonlarını geri alacaklarından emin değiller.

Borsa hikayelerinin en tuhafı, Kanada’nın kripto para birimi değişimi QuadrigaCx’tir. Bu, kullanıcıların fonlarına erişmelerine izin vermeyeceği için CEO’nun yalnızca kendisinin bildiği özel anahtarla vefat etmesidir . Nitekim, dava halen CEO’nun ölümü mü yoksa 190 milyon doları kripto mal varlığına kilitleyen bir çıkış aldatmacası olup olmadığı sonucuna varılıyor .

Bu sorunlar bir bütün olarak kripto para birimi endüstrisi ile ilgili şüpheciliği artırmaya ve dünyayı uzak tutmaya devam ediyor. Şifreli para biriminin avantajı, kullanıcı fonlarının güvenliği olmalıdır ve eğer garanti edilemezse, insanlar daha aşina oldukları sisteme bağlı kalmayı tercih ederler, en azından geleneksel bankalar saldırıya uğramaz ve fonlar kaybolur, bilmiyorum.

İkisi arasında çok fazla fark yoktur, çünkü çoğu borsa merkezileştirilmiştir, ancak daha da kötüsü, bilgisayar korsanlarının Mt Gox gibi bir borsaya son vermeleri gerçeğidir .

Bu, sektörün adım atması ve değişimlerin güvenli olduğundan ve kullanıcıların güvenliğinden emin olabileceğinden emin olması için bir zorluk olmalıdır. Bu sağlanıncaya kadar, endüstri, ana akım yatırımları ile ilgili olarak, taramaya devam edebilir .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here