Veteran Bitcoin analisti Willy Woo, bitcoin’in hala düşüş eğiliminin ortasında olduğu konusunda ısrar ediyor. Bu, satış-kapanış döneminin sona ermiş olduğuna inanan bazı uzmanların fikirleriyle çelişiyor ve bu nedenle de tekme atmak için bir boğa yolculuğu bekliyor.

Piyasa Davranışı ve Spekülatörleri
Ocak 2018’den beri, bitcoin ve kripto-para piyasası genel olarak önemli bir düşüş eğilimindedir. Bu eğilim, en büyük kripto para biriminin değerinin% 65’inden fazlasını kaybettiğini gördü ve piyasa değeri, yazım sırasında olduğu gibi 297 Milyar Dolar’dan 112 Milyar Dolara düştü.

Düşüş trendine başlamadan önce, bitcoin daha önce görülmemiş bir boğa yolculuğu geçirdi. Fiyat, yaklaşık 3,500 $ ‘dan 4 aylık bir alanda 20.000 $’ ın üstündeki tüm zamanlara kadar yükseldi. Bu piyasa davranışı, kripto para piyasasında, piyasa kapitalizasyonundaki büyümeden büyük ölçüde sorumlu olan bir çok yeni parayı çekti.

Boğa koşusu piyasasında kripto-para piyasasına yatırım yapan pek çok spekülatör, kayıplarını saydı ve azalan değere göre çekildi. Ancak diğerleri, nihayetinde iyileşme beklentisiyle pozisyonlarını korumaya devam ettiler. Beklenmenin bitcoin pazar döngüsünde normal bir oluşum trendi olup olmadığı, mevcut bilgilere dayanan bireysel yorumlama konusudur.

Çelişen Görüşler
In CCN üzerindeki önceki bir raporda , milyarder Galaxy Dijital kurucusu Mike Novogratz Novogratz piyasalar Breakouts izini ister açıkladı sonlarında 2017 boğa çalıştırmak tetikleyen koparma bölgenin yeniden test belirterek, şimdiki düşüş trendini bir yorgunluktan tahmin ve noktada gönderilmesinden önce, bitcoin önceki yukarı doğru koşunun tüm “balonunu” geri almıştı.

CNN, ünlü endüstri karakterleri ve yakın bir trendin tersine çevrilmesinin analistleri tarafından bir iki tahmin daha bildirdiği için, Novogratz, hakim düşüş trendini sona erdiren tek kişi değil. Bu çağrılar, dünyanın bir numaralı kripto para biriminin tekrar tekrar sezonda düşük seviyelere ulaştığını gören fiyatların düşmesiyle defalarca ihlal edildi.

Woo’nun sürekli düşüş eğilimi ya da en azından yan bitüm momentumunu vurgulayan Woo tarafından yapılan son sunum , kripto para biriminin tarihsel davranışına dayanmaktadır.

Woo tweted:

“Bitcoin tarihinde sadece 3 ayı piyasası gördü **. Şimdi üçüncü sıradayız. Ayının sonunu belirlemek için kullanabileceğimiz bir sinyal, fiyatın 200 günlük hareketli ortalamanın üstüne çıkmasıdır. ”

Daha Teknik Analiz
Woo, iddiasını, en sevdiği gösterge olarak nitelendirdiği Bitcoin NVT Oranını kullanarak destekleyerek devam etti. Ayı pazarlarında NVT zirvelerinin, ayıları tespit etmede laik olduğu için eleştirilmiş olmasına rağmen, ayının sonunu gösteren öncü bir gösterge olduğunu açıkladı. Ona göre, NVT bir sonraki birikim aşamasından önce, henüz yerine getirilmesi gereken bir durum olan normal aralığa geri döner.

Bitcoin ve altcoin pazarı şu anda küresel pazarda en yakından izlenenlerden biridir. Çoğu temel doğası temel olan piyasa davranışının arkasında çeşitli faktörler olduğu görülmektedir. Bitcoin ve kripto-paranın ne olacağı konusunda farklı görüşler olsa da, aralarında en yüksek sesler, sürekli bir yükseliş trendinde ısrar ediyor. Bu durumdaki ana belirsizlik, bu yükselişin ne zaman başlayacağıyla ilgilidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here