Cointelegraph Deutschland 24 Temmuz’da, önümüzdeki yılın başlarında, yeni Para Aklama Karşıtı (AML) düzenlemelerin Alman kripto para birimi işletmelerinin Federal Mali Denetim Otoritesi (BaFin) tarafından verilen lisanslara sahip olmalarını gerektirecek.

 

Muhtemel yenilik engellemesi

Raporda, yeni düzenlemeler, borsalar ve cüzdan sağlayıcıları gibi şifrelemeyle ilişkili işletmelerin BaFin tarafından lisanslanmasını ve AML düzenlemesine uymasını gerektirecek, çünkü kripto varlıkları 1 Ocak 2020’de başlayan bir finansal araç olarak kabul edilecektir. Yerel medyaya göre FAZ, Bundestag Serbest Demokrat Parti Frank üyesi Schäffler, hükümetin yerel inovasyona zarar verdiğini ve kripto şirketlerini diğer AB ülkelerine geçmeye zorladığını belirtti.

Almanya’daki bazı düzenleyici açıklığı memnuniyetle karşıladı

Öte yandan, hukuk firması Hengeler Mueller’in ortağı olan Christian Schmies, sektörde daha fazla büyümeye izin verecek daha fazla netliğin sağlanacağını öngören düzenlemeyi memnuniyetle karşıladı. Ona göre, “teknoloji henüz kurumsal yatırımcılar tarafından kabul görmedi, çünkü güvenilir bir yasal çerçeve eksik” daha fazla netlik.

Cointelegraph’ın dün bildirdiği gibi, BaFin geçtiğimiz günlerde güvenlik ihracatı firması Fundament Group için Ethereum merkezli bir emlak tahvilini onayladı.

Alman Merkez Bankası da yakın tarihli bir açıklamada, Facebook’un Terazi’nin potansiyel yararlarının düzenleyici belirsizlik ve potansiyel risklere rağmen bastırılmaması gerektiğini belirtti.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here