Akıllı sözleşmeler iş yürütmenin önemli bir parçası haline geliyor. Global bordro alanında, teknoloji gereksiz bürokrasinin şirketlerini kurtarabilir.

İş dünyası giderek küreselleşiyor, ancak bazı sınırlar devam ediyor. Yasalar, direktifler ve bunları uygulamaya koyma yolları, ülkeden ülkeye değişiyor, uluslararası işi gereksiz yere karmaşıklaştırıyor.

Bu komplikasyon birçok çalışma saatinin israfına dönüşür. Bu saatler, farklı mevzuata uymaya çalışmakla uğraşıyor ve ilgilendiğiniz sözleşmelerin, ihtiyacınız olduğu yerde uygulanabilir olduğundan emin olun. Ancak, akıllı sözleşmeler nedeniyle alternatif bir küresel sistem – hem daha ucuz hem de daha verimli – ortaya çıkıyor.

BÜROKRASİYE KÜRESEL BIR ALTERNATİF

Akıllı sözleşmeler, modern iş dünyasına daha uygun bir doğal dijital sistemdir. Sistem dünyanın her yerinde aynı şekilde çalışır ve işleyişini engellemek neredeyse imkansızdır.

Çoğu durumda, yazılım tarafından otomatik olarak zorlandıkları için, bunlar basılabilir değildir. Dahası, bir blockchain üzerinde çalışmak, verilerin manipüle edilememesini sağlar. Akıllı sözleşme yürütmenin bedeli, noter tasdikli bir belgeye sahip olmaktan çok daha düşük ve hızlıdır.

Akıllı sözleşmelerin ve blok taşıtın gelecekte iş yapmanın büyük bir kısmı olması muhtemel birçok neden vardır ve bunlar sadece birkaçıdır.

ULUSLARARASI SÖZLEŞMELERE UYGULANAN AKILLI SÖZLEŞMELER

Küresel işletmelerin parçalanmış bürokrasi tarafından derinden zarar gören yönlerinden biri, maaş ödemesidir. Halihazırda istihdam edilen sistemler, parçalanmış yönetmelikler ve yasalar, verimsiz iletişim ve aracılar tarafından sarsılmıştır. Bu problemler, sistemin gereksiz yere karmaşık hale getirilmesine ve sonuç olarak, hataya açık olmaya katkıda bulunur.

Bu konuyu ABD’nin başlattığı Horuspay tarafından çözmek için akıllı sözleşmeler yapıldı . Sistem aracıları ortadan kaldırmak, verimliliği arttırmak ve prosedürleri basitleştirmek (daha az çalışma saatini boşa harcamak) anlamına gelir. Kuruluşların büyük çoğunluğu küresel bir bordro sağlayıcısıyla sözleşme yapmazlar, bunun yerine küresel bir bordro toplayıcısı kullanırlar. Arabulucu – toplayıcı olan – hizmetin kalitesinden bağımsız olarak, her ülkede en düşük teklif sahibini işe almaya teşvik edilir.

Dahası, toplayıcılar ayrıca hizmetler için önemli bir primi de tahsil ederler – ve Horus’un beyaz kitabına göre – akıllı sözleşme karşılığı yüzde 50-80 daha ucuz olacak. Ayrıca, sürecin çoğunu otomatikleştirmek ve kısmen de olsa – kısmen de olsa – aracılık ederek – prosedürün bir kısmını el ile yapan, basitleştiren hataların daha az olması için basitleştiriyor.

Akıllı sözleşmelerin bir diğer büyük avantajı, doğrudan ve hızlı bir şekilde fonlarla etkileşimde bulunabilmeleridir. Hangi – yerine havale kullanarak bildiği yavaş ve pahalı – bu sistem ödemeler için simgeleri kullanmaktadır. Bu işlemler EOS blockchain sayesinde çok daha ucuz ve neredeyse anında.

Tıpkı blockchain tabanlı servislerin büyük çoğunluğu gibi, Horuspay’i kullanmak için jetonunuz olmalıdır. Kurumlar, her çalışan için sistem üzerinden ödeme yapmak istedikleri bir HORUS jetonuna ihtiyaç duyacaktır. İşlemler ikincil jetonlar, eosCASH (yeniden adlandırmadan önce Horus dolar olarak adlandırılır) yoluyla yapılır.

GÜVENLİK

Akıllı sözleşmelerin ayrıştırılması ve küresel niteliği onlara büyük bir potansiyel sağlar. Bunun bir kısmı geleceğin bürokrasisini bir çok açıdan veri güvenliğidir.

Verilerin birçok farklı kopyası saklanır. Sonuç olarak, bir sistem tehlikeye atılsa ve belgeler düzenlenmiş olsa bile, orijinal versiyonlar hala geri alınabilir. Ayrıca, veriler genellikle bu tür sistemlerde iyi bir şekilde şifrelenir (Horuspay ile durum böyle). Dahası, veri kapalı zincirde saklansa bile, genellikle blok zincirde hala doğrulanır .

Ayrıca, blockchain etkin anahtar yönetimi daha fazla güvenlik ve rahatlık ekler. Bütün bunlar, Horuspay gibi hizmetleri, saldırıya uğramaya meyilli merkezi eşlerden çok daha güvenli hale getiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here