SEC, yanlış pazarlama ve düzenlemelere uyulmaması nedeniyle iki şifreli şirketi cezalandırmaktadır.

Brooklyn’deki ABD Hakimi, ICO’ların Güvenlik yasalarına tabi olabileceğini söyledi.

ABD’li düzenleyiciler, ortaya çıkan kripto-para birimi ve ICO endüstrisinde dolandırıcılık ve yasadışı faaliyetlerle ve yasa ihlalleriyle mücadele çabalarını hızlandırdı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, iki kripto şirketini, yanıltıcı beyanlar ve yasal gerekliliklere uyulmaması nedeniyle cezalandırdı.

Böylece, Crypto Asset Management LP’nin (CAM) geçtiğimiz yıl, “ABD’deki ilk düzenlenmiş kripto varlık fonu” olduğunu iddia ederek 3 milyon doların üzerinde bir artış gösterdi. Şirket, 200.000 dolar ceza ödemek zorunda kalacak. CEO Timothy Enneking, suçlamaları kabul etmediği ve reddettiği halde, ateşkes ve erteleme mektubunu kabul etti.

Bu arada TokenLot LLC ve sahipleri Lenny Kugel ve Eli L. Lewitt, uygun kayıt ve lisans olmadan broker-bayi hizmetleri sağlamakla suçlandılar. Şirket ICO ve ikincil piyasada jeton satın almayı teklif etti.

Bu arada, Brooklyn’deki ABD Bölge Hakimi Raymond Dearie, ABD menkul kıymet yasasının kripto-para birimi teklifleriyle ilgili sahtekârlık davalarını yargılamak için kullanılabileceğine karar verdi.

Bu dava, sorunu ele alan ilk mahkeme kararı ve yetkililerin, ilk para arzının milyarlarca dolarlık endüstrisini düzenleme çabalarında yasal bir zafer olarak örnek teşkil edebilir.

Bu kararlar, stresli kripto piyasasını ek baskı altına alarak düşüşü yoğunlaştırabilir. En büyük dijital varlık olan Bitcoin , günlük bazda% 1 düşüşle 6,299 $ seviyesinde işlem görüyor. Ethereum, 178 $ ‘dan el değiştiriyor, gün içi düşük 174.04 $’ dan. Pasajı en savunmasızdır, çünkü platform, ICO’lar sırasında yeni belirteçler oluşturmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here