ABD Odası, şirketleri başlatmak için sermayenin artırılmasının zorlaştığını belirtiyor.
CFTC’den, özellikle vadeli işlemler ve emtia piyasasında kriptoların işleyişini araştırması istenmiştir.
Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Odası, düzenleyici makamları, kripto-para birimi düzenlemelerini ve hatta güvenlik jetonları ve İlk Para Teklifleri (ICO) ile ilgili belirsizlikleri ortadan kaldırmaya çağırıyor. Düzenleme talebi, FinTech İnovasyon Girişimi raporunun bir önceki hafta yayınlanmasından sonra gerçekleşti. Raporda, FinTech politikasının yanı sıra her ikisi de düzenleyiciler ve yasa koyucuların önüne koyulacak önerileri özetlenmiştir.

Daire, başlangıç ​​şirketleri için sermayenin artırılmasının kolay olmadığını düşünüyor. Zorluk, projenin başlangıç ​​aşamasında durmuyor, ancak şirketlerin yaşam döngüsü boyunca devam ediyor. Daire, mevcut düzenlemelerin sadece karmaşık değil aynı zamanda pahalı olduğunu ve şirketlerin bu düzenlemeler nedeniyle büyümediklerini söyledi. Aynı nedenler, yenilikçi inisiyatifleri, ICO’lar gibi sermaye artırmaya yönelik diğer alternatiflere itiyor.

Daire, ICO’ları çalışmaya devam etmek ve onları sermaye artırmanın bir aracı olarak kullanabilmek için SEC’e çağrıda bulundu. CFTC’den ayrıca özellikle vadeli işlemler ve emtia piyasasında kriptoların işleyişini araştırması istenmiştir . İki yetkili, teknolojinin ürünlerini düzenlemeye ve böylece dolandırıcılıktan kaçınmanın yanı sıra tüketici riskini azaltabilecekler. Rapordan doğrudan bir alıntı şöyle okur:

“Kripto endüstrisinin hızla gelişmesiyle birlikte, hem SEC hem de CFTC’nin teknolojinin hızlı hareket eden temposunu dikkate alması, belirteçlerin değerlendirilmesi için kolaylaştırılmış süreçler yaratması ve düzenleyici engellerin ortadan kaldırılmaması için rahatlama sağlamak için hazırlıklı olması kritik önemdedir. girişi. Jetonların kullanımı ve düzenleyici beklentiler netleştirildiğinden, bu ajansların her ikisiyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Rapor, inovasyonun durmayacağını ve yıllar geçtikçe devam edeceğini belirterek son buluyor. SEC ve CFTC şimdi kripto pazarındaki düzenlemeleri temizlemek için baskı altında .

“İnovasyon hızı, yakın zamanda yavaşlamıyor ve önümüzdeki yıllarda muhtemelen artacaktır. ABD hükümetinin ve devletlerinin ekonomik ortamı şekillendirecek ve gündelik hayatlarımızı dönüştürecek bu yenilikleri teşvik etmesi çok önemlidir. ABD hükümetinin, bu dijital dönüşüme öncülük etmesini ve ekonomik büyümeyi teşvik etmesini, ABD’nin dünya sahnesinde rekabet avantajı sağlamasını ve küresel finansal politikanın gelişiminde önemli bir rol oynamasını sağlamaya çağırıyoruz. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here