Nouriel Roubini kripto baloncukları hakkında konuşacak.
Peter Van Valkenburgh, blockchain’in neden yararlı ve devrimci bir teknoloji olduğunu ispatladı.

Kripto piyasaları , uzun süreli durgun ve düşük ticaret faaliyeti süresinden sonra daha volatil olmak için bir neden daha alabilir. Amerika Birleşik Devletleri Senatosu Bankacılık Komitesi, “Kripto ve Blockchain Ekosistemini Keşfetmek” üzerine odaklanan duruşmalara daha sonra bugün New York Üniversitesi Stern School of Economics ve Uluslararası İşletme Profesörü Dr. Nouriel Roubini ve Peter Van Valkenburgh Direktörü Araştırma, Para Merkezi, konuyla ilgili Komite önünde tanıklık etmek için tanık olarak davet etti.

Doğal olarak, konuşmacılar, dünyaya yayılan kripto kutsal savaşta karşıt kampları temsil ediyor.

2088-2011 küresel mali krizini tahmin eden ve onun kasvetli tahminleri için takma adı olan Dr. Roubini olarak bilinen Bay Roubini, kripto para biriminin tüm dolandırıcılık ve baloncukların annesi olduğunu kanıtlamaya çalışacak, Blockchain ise artık aşırı hiper bir e-tablodan daha fazla.

Hazırlanan sözlere göre, kripto-parazit balonu tüm endüstrinin tüm kabarcıkların ve manadın doğal bir akıbeti olan kıyamete gönderilmesine yol açtı.

“Tulip-mania, Mississippi Bubble, Güney Deniz Kabarcık gibi diğer ünlü tarihsel kabarcıklar ve aldatmacalara kıyasla bir Bitcoin fiyatları tablosu, Bitcoin ve diğer kripto çöp paralarının fiyat artışının önceki kabarcıklara göre 2 kat veya 3 kat daha büyük olduğunu gösteriyor. devam eden çöküş ve hızlı ve öfkeli ve daha derin bir büst. ”diye yazıyor.

Bay Roubini, Bitcoin veya başka bir dijital paranın neden bir başarısızlık nedeni olarak yüksek volatilite , düşük evlatlık seviyesi ve ölçeklenememeyi gerekçe göstererek bir ödeme aracı olarak kullanılmadığını açıklıyor.

“Hiç kimse Bitcoin’de hiçbir şey fiyatlandırmıyor. Birkaç perakendeci bunu kabul ediyor. Zayıf bir değer deposu çünkü fiyatı tek bir günde% 20-30 oranında dalgalanıyor. Ve fiyatı hiç bu kadar istikrarsız ya da değişken olduğu için neredeyse hiçbir tüccar bunu bir ödeme aracı olarak kullanmayacaktır … Bir finansal baloncuğun tipik bir özelliği, yatırımcıların işlemlerde kullanmamaları için kripto paralar satın almaktaydı, ama onlar artmasını beklediler değerinde.”

Bay Peter Van Valkenburgh, barikatın diğer tarafında, dijital paranın finansal katılımı teşvik ettiğini ve e-ticaret ve çevrimiçi etkileşimi hızlandırdığını belirtti. Blockchain teknolojilerini ve kripto paralarını 1995’te İnternet’in ortaya çıkmasıyla karşılaştırır , bu da birçok yeniliğe yol açmış ve hayatımızı birçok yönden değiştirmiştir.

“Elektronik para, verimli mikro işlemlere ve gelişmiş finansal katılımı vaat ediyor; güçlü dijital kimlik, çevrimiçi güvenlik sorunlarımızın çoğunu çözebilir ve çevrimiçi ticaret ve etkileşimi kolaylaştırabilir; ve Blockchain tarafından yönetilen Nesnelerin İnterneti sistemleri daha fazla güvenlik, rekabet ve bağlantılı cihazların birlikte çalışamayan bahçelerinin bitmesine neden olabilir, ”diye hazırladığı yorumlarında yazıyor.

Bay Van Valkenburgh, düzenleyici kurumların ve hükümetlerin, teknolojinin ilerlemesini ve rekabetçiliğini sağlamak için blok zinciri endüstrisinin mümkün olduğunca az müdahale ile gelişmesine izin vermesi gerektiğine inanmaktadır.

“İyi politika seçimleri yapmak ve ABD’nin küresel bir teknolojik pazarda rekabetçi kalmasını sağlamak için, bu yeni araçlar hakkında daha ayrıntılı ve verimli bir tartışmaya ihtiyacımız var. Mutabakatın nasıl işlediğine, yapmamıza nasıl yardımcı olabileceğine dair temel bir anlayışa ihtiyacımız var. Ve, kamuoyuna ve sahte ağların, kolayca yakalanabilecek risklerine rağmen, önemli ve ulaşılamaz yararlar sunduğunu ”da ekliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here