Senatör Mike Crapo, ABD’nin kripto para birimlerini yasaklamayı başaramayacağından “oldukça emin” olduğunu söyledi.

ABD Senatörü Mike Crapo (R-Idaho) Amerika Birleşik Devletleri’nde bitcoin’i yasaklamanın zor veya imkansız olacağını kabul etti. Senatör, dün Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Senatosu Kripto Para Birimi duruşmasına başkanlık ederken bitcoin hakkında bir takım olumlu yorumlar sundu.

“Eğer Birleşik Devletler karar verecekti ve ben de söylemeliyim, eğer Birleşik Devletler kripto para biriminin Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşmesini istemediğimize karar verdiyse ve yasaklamaya çalıştığımızda karar verdiyse, yapamayacağımıza oldukça eminim” Bunu yapmayı başaramıyor çünkü bu küresel bir teknoloji, küresel bir yenilik. ”

orumları, bu ayın başlarında “ bitcoin’i öldürme kapasitesi olmadığını” söyleyen Rep ”Kongre üyeleri giderek bitcoin’e ısınıyor ve durdurulamaz gücünü kavramaya başlıyor.

Senatör: Bitcoin “anlamlı faydalara” sahip

Onun içinde açılış konuşmasında , Senatör Crapo bir ölçüde olumlu bir ışık Bitcoin çerçeveli. O, teknoloji sıçramalarının kaçınılmaz olduğunu ve ABD’nin inovasyonu teşvik etmede öncülük etmesi gerektiğini söyledi.

“Bana öyle geliyor ki, dijital teknoloji yeniliklerinin kaçınılmaz olduğu, faydalı olabileceği ve ABD’nin bu yenilikleri geliştirmede öncülük etmesi ve yolun kuralları olması gerektiğine inanıyorum.”

Crapo, bitcoin ve dijital varlıkları doğrudan tartışmaya devam ederek anlamlı faydalar sağladığını öne sürdü.

“Uygun düzenleme dengesi sayesinde, dijital para birimleri ve bunların altında yatan yenilikçi teknoloji, anlamlı faydalar sağlayabilir ve bu duruşma sırasında ekosistem hakkında daha fazla şey öğrenmek için sabırsızlanıyorum.”

Kongre bitcoin’e çevrildi

Temmuz, siyasi sahnede bitcoin için çok önemli bir ay oldu. Kongre, bu ayın başlarında Facebook’un önerdiği şifreli para birimi Terazi ile ilgili iki günlük bir duruşmaya ev sahipliği yaptı. Facebook’un projesi yuvarlak çarptı, ancak duruşmalar bitcoin için geniş çaplı bir olumlu yorum dizisi açtı.

Yönetmelik geliyor mu?

Kongre’den gelen genel ton, makul düzenlemelere doğru ilerliyor gibi görünüyor. Bitcoin düpedüz yasaklama kavramı genellikle reddedilmiştir. Bir sonraki adım bu düzenlemelerin nasıl görünebileceğine odaklanacaktır.

Dünki duruşmada konuşan Circle’ın Jeremy Allaire, düzenleyicilerden daha iyi bir netliğin, ABD dışına taşınma yapan kripto şirketlerini durduracağını savundu.

“Düzenleyici yapı ile burada (ABD’de) sahip olduğumuz rehberlik ile bu dijital varlıkların niteliği arasında temel bir uyumsuzluk var. Dünyanın dört bir yanındaki piyasalar, bunları yalnızca Bermuda’yı değil, Singapur’u, İsviçre’yi, Fransa gibi yargıları bile kabul ediyorlar… dijital varlıkların tanımlarını, böylece ihraççıların kendilerini rahat hissedebileceklerini söyledi. ”

Bitcoin ve dijital varlıkların Kongre’den ücretsiz olarak seyahat etmeleri muhtemel değildir, ancak eğilim olumludur. Temmuz ayındaki duruşmalar, Kongrenin bitcoin konusunda daha düşünceli, anlayışlı ve açık fikirli olduğunu gösteriyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here