Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iki kongre üyesi kripto para birimleri için menkul kıymetler yasalarından muaf tutulmaya çalışıyor. Başarılı olursa, fatura, kripto para birimleri için vergi muamelesini önemli ölçüde iyileştirebilir ve ABD’deki sanal para birimlerinin nasıl düzenlendiğine ilişkin bir paradigma değişikliğine işaret edebilir.

Facebook Twitter’da E-posta WhatsApp Telgraf Reddit Flipboard
Bu bir de ortaya çıkmıştır basın açıklamasında 20 yayınlanan th ‘ABD’li temsilciler Warren Davidson ve Darren Soto yeni bir tasarı girmiştik Aralık denilen Jetonu Taksonomi Yasası ‘. Bu yasa, kripto para birimlerini menkul kıymetler olarak sınıflandırılmasından muaf tutmayı amaçlamaktadır. Fatura geçilirse, dijital para birimi, projeleri tamamen işleyen bir ağ haline geldiğinde artık ABD menkul kıymet yasalarına tabi olmayacaktır.

Bir güvenlik, genellikle, finansal olarak ticaret yapabilen herhangi bir varlığa atıfta bulunur. ABD’deki menkul kıymet yasaları, 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası ve 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Yasası’ndan kaynaklanmıştır. Bu yasalar, bir yatırımın güvenlik olarak nitelendirilip nitelendirilmediğini belirleyen bir yöntem üretmiştir. Bu yöntem Howey testi idi.

Howey testi, bir yatırımın güvenlik olarak sınıflandırılacak kriterlere sahip olup olmadığını sorar. FindLaw’a göre bu dört kriter:

Bu bir para yatırımıdır
Yatırımdan kar beklentisi var.
Para yatırımı ortak bir işletmededir
Her türlü kâr, bir promotörün veya üçüncü tarafın çabalarından kaynaklanmaktadır.
Kripto para belirteçleri, bu belirteçleri üçüncü bir kişiden – belirteç proje ekibinden elde edilen kâr beklentisiyle bu belirteçlere yatırım yaparken bu kriterleri karşılar.

Bununla birlikte, önerilen yeni tasarı, kripto para birimi gibi modern ve karmaşık bir pazarın, 70 yıl önce oluşturulan yasal standartlara uymayacağını savunuyor. Bu, eToro’nun üst düzey pazar analisti, Mati Greenspan gibi sektörde birçok kişi tarafından tutulan bir pozisyondur:

Bu iki kongre üyesinin çabası başarılı olursa, ABD’de kripto para birimine özgü düzenlemelerin ortaya çıkmasına neden olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here