Çin gibi diğer ülkelerin fintech’in satın alması ve desteklenmesi açısından bir adım önde olduğunu ve bunun ABD doları rezerv durumunu etkileyebileceğini söyleyerek devam etti. 

ABD Doları Risk Altında mı?

Son zamanlarda yapılan bir tweette Michael Novogratz Çin, ABD ve ABD Doları’nın rezerv para birimini nasıl kaybedebileceği hakkında konuştu. 

Şu anda, Amerika Birleşik Devletleri küresel ticaretin% 10’unu küresel GSYİH’nın% 15’ine eşittir. Aynı zamanda, ülke tüm ticari faturaların% 50’sini ve küresel menkul kıymet ihracının% 68’ini oluşturmaktadır. 

Societe Generale’deki Makro Stratejinin Eski Başkanı Lawrence McDonald, Twitter’da paylaştı. 

Bununla birlikte, Bay Novogratz, Amerika Birleşik Devletleri dijital bir dünyaya geçmezse, bu şeylerin sonunda değişebileceğini düşünüyor. 

Bu konuda Novogratz yorum yaptı:

“Ve eğer değişecek olan dijital bir dünyaya geçmezsek. USD kriptoda geride kalıyoruz. Çin geliyor Ve hızlı geliyor. Fintech’te bir adım önde. Başkanları, halka açık bir şekilde her şeyi engellemeye destek olduğunu iddia etti. Rezerv durumumuzu kaybetme riskimiz var. ”

Çin’in son zamanlarda blockchain teknolojisini ve ekonomisini nasıl değiştirebileceğini onayladığını belirtmekte fayda var. Başkan Xi Jinping, blockchain’in çekirdek teknolojilerin bağımsız inovasyonu için önemli bir atılım olduğunu söyledi. 

Bu yorumlardan sonra, Bitcoin sadece birkaç saat içinde% 40 arttı. Bu şimdiye kadarki en yüksek fiyat artışlarından biriydi. 

Aynı zamanda Çin, Bitcoin madenciliğini ülkeden daha iyi düzenlenmesi veya elimine edilmesi gereken ekonomik faaliyetler listesinden çıkardı. 

Facebook Terazi şifreleme para birimi üzerinde çalışmaya çalışırken, Çin özel sabit para veya kripto para birimlerinin genişlemesine karşı rekabet etmek için dijital bir yuan da geliştiriyor olabilir. 

Novogratz dijital geleceğe yönelme planlarının Amerika Birleşik Devletleri’ni etkileyebileceğini düşünürken, diğer analistler ABD dolarının FED ve daha fazla USD baskısı için uygulanan düşük faiz oranları ile zayıfladığına inanıyor. 

Cuma günü Geri altı önemli para birimleri sepeti karşısında dolar endeksi ulaştı 98.404 neredeyse 4 haftanın en yükseği.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here