Ana Sayfa haber ABD CFTC Başkanı: Blockchain ve Kripto , Bugünün Piyasalarını Dönüştüren İki Önemli...

ABD CFTC Başkanı: Blockchain ve Kripto , Bugünün Piyasalarını Dönüştüren İki Önemli Olaydır

387
0

Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ( CFTC ) Başkanı J. Christopher Giancarlo, ajansın fintech inovasyon merkezi LabCFTC’nin, üstel teknolojik değişim ve pazar evrimi manzarasında, düzenleyicinin iç paydaşı olduğunu söyledi.

Giancarlo, 14 Mart’ta düzenlenen 44. Yıllık Uluslararası Vadeli İşlemler Endüstrisi Konferansı’ndan önce “Geçmişi İyileştirmek, Bugünü Mücadele Etmek ve Dijital Pazar Geleceğine İlerlemek” başlıklı bir adreste CFTC başkanı olarak göründüğü sırada sözlerini dile getirdi.

Giancarlo’nun bu yıl ABD başkanının CFTC başkanlığı adayı Heath Tarbert’in yerine geçmesi bekleniyor .

Giancarlo, sözlerine göre, “geleneksel aktörlerin ve iş modellerinin birbirine karışmaması” nı mevcut düzenleyici modellere meydan okuyan, bugünün pazarlarını dönüştüren iki önemli fenomen olarak blok zinciri ve kripto para birimlerini izole eden kilit bir faktör olarak tanımladı .

Bu üstel değişimin federal düzenleyiciler için yarattığı zorluklara cevap vermek için, başkan, CFTC’nin yaklaşımının temel taşlarının kendi iç paydaşlarının kurulması olduğunu söyledi: LabCFTC.

Giancarlo’ya göre, iki yıl önce piyasaya sürülen LabCFTC, hem büyük hem de küçük yenilikçilerle 250’den fazla ayrı etkileşime girerek, ABD’de ve uluslararası alanda laboratuar saatleri düzenledi.

Başkan, laboratuvarın düzenleyici bir alan olmadığını ve firmaları CFTC kurallarından muaf tutmadığını, aksine “iç ve dış teknolojik odak” sağlamayı hedeflediğini vurguladı.

“Dahili olarak, acente personeline ve diğer düzenleyici kurumlara teknoloji yeniliğini açıklamak ve teknolojinin benimsenmesini savunmak anlamına geliyor. Dışarıdan, bu, yenilikçilere özel bir irtibat sağlarken teknolojik değişim ve pazar evrimi hakkında bilgi edinmek ve öğrenmek anlamına geliyor. ”

Giancarlo, faaliyetleri arasında, laboratuvarın küresel düzenleyicilerle (Londra, Singapur ve Avustralya’da) yaptığı fintech işbirliği anlaşmalarının yanı sıra teknoloji primerlerinin yayınlanması ve kamuoyu geri bildirim talepleri üzerine de vurgu yaptı.

Giancarlo, özellikle hub’ın yaratılmasını ve ajanslar arasındaki ülke çapında bir eğilimin bir parçası olarak çalışarak, “her ABD federal finansal düzenleyicisinin ya LabCFTC’ye benzer bir program yarattığını ya da yarattığını” belirtti.

Laboratuarın yanı sıra, başkan, CFTC’nin Bitcoin (BTC) vadeli işlemlerinin izniyle olduğu gibi inovasyon için piyasa temelli çözümleri benimsediğini ve “bağımsız pazar verileri yürütebilen” bir nicel düzenleyici olmaya çalıştığını belirtti. merkezi olmayan bloklamalar ve ağlar da dahil olmak üzere farklı veri kaynaklarında analiz. ”

Daha önce de belirtildiği gibi, LabCFTC’nin iki fintech eğitim primeri sanal para birimlerine (Ekim 2017) ve akıllı sözleşmelere ( Kasım 2018 ) ayrılmıştır . Aralık ayında laboratuvar, Ethereum vadeli işlem sözleşmelerini ileriye dönük olarak vermesinin değerlendirmesinin bir parçası olarak Ethereum ( ETH ) blok zincirine ilişkin kamu ve endüstri yorumlarını istedi .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here