Avrupa Birliği , sıklıkla, ilk dijital para teklifleri aracılığıyla Kitle sermayesi için kripto alışverişi ve net kurallara evrensel düzenlemeleri benimsemek üzerine adı olmuştur vergiye göç, hiçbir şeye ortak politikalar üzerinde anlaşmaya zor bulan bir siyasi-ekonomik dev (ICO’lar) . Brüksel merkezli düşünce kuruluşu Bruegel, bir raporda, böyle bir yaklaşımın riskleri kontrol altına alacağını ve endüstrinin potansiyelini sömürmek için şartlar yaratacağını savunuyor.

Genç kripto piyasalarının oynaklığı ve dolandırıcılık ve kara para aklama riskleri de dahil olmak üzere, alanın ve teknolojinin bazı doğuştan gelen özelliklerinden endişelenen AB liderleri ve kurumları, bugüne kadar kapsamlı bir pan-Avrupa yönetmeliği tartışmaktan ve tartışmaktan uzak durmaktadırlar. Sektörün nispeten küçük boyutu ve kripto-euro ticareti. Reuters’in bildirdiğine göre, söz konusu rapor, Birliğin maliye bakanlarının bu cuma ve cumartesi günü Viyana’da buluşması için söz konusu rapor hazırlandığına dair işaretler var.

Günlük: AB Ortak Kripto Kuralları için Çatlatıldı, Ortak Kripto için EEU Hazır

Bu yıl düşüş eğilimi gösteren piyasa trendlerine rağmen, AB’de kripto ticareti ve yatırımlar arttı, bu nedenle ICO’lara olan ilgide bulunuyor – üye ülkeler dijital belirteç satışları ile finanse edilen projelerin yüzde 30’unu oluşturuyor. Bu, düzenleyici zorluklara daha yakından bakmak için Brüksel’e kesinlikle baskı yapacak. Şu anki AB başkanı olan Avusturya, şimdi AB mevzuatının güncellenmesi gerekip gerekmediğini ortaklarına soruyor.

Bruegel, kripto-para birimi ve kripto değişimi gibi ilgili araçları ele alan kuruluşların daha katı ifşa kurallarına tabi olmalarını önermektedir. Bununla birlikte, düşünce kuruluşu, AB üyesi Malta gibi yargı bölgelerinde elverişli iş ortamları arayan kripto şirketlerinin “bu hızlı gelişen teknolojiye en iyi yaklaşımları deneyimlemek ve öğrenmek için” bir süreliğine tolere edilmesi gerektiğini söylüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here