Kripto para birimi piyasası, iki günde piyasa değerinin 40 milyar dolarını aştıktan sonra değer kaybetmeye devam ediyor. Bitcoin 11.000 $ ‘ın altına düşüyor ve alts birkaç çift haneli düşüşle davayı takip ediyor.

Görünüşe göre kripto para piyasası değer düşüşünü durdurmadı. Bir günde toplam piyasa değerinin 20 milyar dolarından fazlasını kaybettikten sonra durum daha da kötüleşti. Bitcoin 11.000 $ ‘ın altına düştü, Ethereum 400 $’ a düştü ve altcoinlerin geri kalanı onu takip etti.

Bitcoin 11.000 Doların Altına Düştü

Dün başlayan kan banyosu yoğunlaştığı için kripto para piyasasının daha iyi günler gördüğünü söylemek güvenli : Bitcoin, daha önce gösterilen kayıpların bir kısmını geri kazandıktan sonra 11.400 dolardan işlem görüyordu, ancak ani bir düşüş, varlığı en aza indirdi. Bu satırları yazarken 10.600 $ (Binance’de) olarak.

Şu an itibariyle, BTC bir miktar değer kazandı ve durum değişken ve kırılgan olduğu için şu anda 10.800 doların üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin mevcut düşük seviyeyi kırarsa, deneyimli kripto para birimi analisti Crypto Yoda , varlığın 10.200 $ ‘ı tekrar test etmeden önce Şubat ayından önceki 2020’nin en yüksek seviyesi olan 10.500 $’ a düşebileceğine inanıyor .

BTC / USD Grafiği. Kaynak: Twitter
BTC / USD Grafiği. Kaynak: Twitter

İlginç bir şekilde, yaklaşık 9,600 $ ‘dan açılan büyük bir CME boşluğu var . BTC’nin geçmişinin neredeyse her zaman bu boşlukları doldurması göz önüne alındığında, önümüzdeki günlerde tekrar gerçekleşmesi sürpriz olmaz.

Büyük ölçeğe bakıldığında Bitcoin’in kayıpları çok daha kötü. Sadece birkaç gün önce, birincil kripto para birimi 12.000 doları aşmaya çalışıyordu. Bununla birlikte, o zamanki sert red, 1 Eylül’den bu yana 1.200 $ ‘dan fazla (% 10) kaybeden varlığı etkilemeye devam ediyor.

Altcoinler Büyük Bir Çöplükle Takımın İzini Sürüyor: ETH 400 Dolara Savaşıyor

Genelde ani bir fiyat düşüşünde olduğu gibi, çoğu alternatif kripto para Bitcoin’in hareketlerine benzer. Ethereum’un iki günlük dökümü başka bir% 7 ile devam ediyor ve Ether şu anda yaklaşık 410 $ ‘dan işlem görüyor.

Ripple% 4 düşüşle 0,26 dolara geriledi ve sadece birkaç gün önce XRP 0,30 doları test etti. Chainlink,% 10’luk bir düşüşün ardından 13,5 $ ‘ın altına düşmenin ardından önemli değer parçalarını kaybetmeye devam ediyor. Böylece “sadece”% 1,5 oranında düşen Polkadot, ilk 5’teki konumunu sağlamlaştırıyor.

Cryptocurrency Piyasasına Genel Bakış. Kaynak: coin360.com
Cryptocurrency Piyasasına Genel Bakış. Kaynak: coin360.com

Bitcoin Cash (-% 6,2), Litecoin (-% 8), Binance Coin (-% 6), BitcoinSV (-% 7,5), Cardano (-% 7,5), Tezos (-% 9) ve Cosmos (-% 14).

Ampleforth’un% 37’lik boşaltımı, bZx Protokolü (-% 21), Bant Protokolü (-% 20) ve SushiSwap (-% 16) ile önde gelen alt-cap alts da kanadı.

% 7’lik bir pompayla yükselişini sürdüren Tron gibi birkaç kazanca rağmen, pazarın toplam kapasitesi acı çekmeye devam ediyor. Salı günü 394 milyar $ ‘a ulaştıktan sonra, metrik% 10’un üzerinde düşüşle 354 milyar $’ a düştü.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here