Fiyat hacmi analizine göre, Bitcoin (BTC) 4.200 $ ‘dan yüksek seviyelerdeki gerileme, ayıları piyasanın yanlış tarafında tutabilir.

CoinMarketCap’a göre, şu an piyasa değerine göre lider kripto para birimi, şu an 3.848 $ civarında işlem görüyor ve 28 Aralık’ta 3.642 $ ‘ya düştü. Bu seviyede BTC, 24 Aralık’ta 4.272 $’ dan% 14.7 düşüş gösterdi .

Özellikle, tüm şifreli para birimi döviz borsalarındaki günlük işlem hacimleri de son birkaç gün içinde düştü. 24 saatlik işlem hacmi, 24 Aralık’ta 7.24 milyar dolar olan yüzde 36 düşüşle 4.57 milyar dolar olarak gerçekleşti.

Düşük hacimli bir fiyat düşüşü, piyasadan çıkan zayıf alıcıların işareti olarak kabul edilir ve bu nedenle önemsiz sayılır. Dolayısıyla, son düşüşün geçici bir düzeltme olması muhtemeldir ve 20 Aralık’taki 3 günlük grafik tarafından işaretlenen düşüş eğilimi eğilimi değişikliği hala geçerlidir.

Bununla birlikte, yükseliş davası, kripto para biriminin 3.550 dolar civarında anahtar desteğinin altına düşmesi halinde zayıflayacaktır.

Yukarıda da görüldüğü gibi (Bitstamp’a göre fiyatlar), BTC 20 Aralık’ta 4,073 $ ‘a kapandı, bu durum mum dışının yükselişini doğruladı (ayı-boğa değişimi).

Bununla birlikte, şu ana kadar takipte cesaret kırıcı oldu. Son on günde fiyatlar düştü, ancak fiyatları da düştü.

Bununla birlikte, yükseliş tersine dönme, 27 Aralık’ta yükselişe geçen 3,566 $ ‘ın en düşük seviyesinin düşük olması durumunda ihlal edilebilir.

6 saatlik ve 1 saatlik grafik

6 saatlik grafikte görülen üçgen kırılması, Aralık ayındaki düşük seviye 3,122 $ seviyesinden yapılan yükselişin devam ettiğini gösteriyor.

Bu arada, saatlik grafikte görülen boğa bayrağı patlaması, gösterinin 1 Ocak’tan düşük olan 3.629 $ ‘dan devam ettiğini gösteriyor.

Bu nedenle, en az direnç gösteren yol yüksek taraftadır.

Günlük grafik

Günlük grafikte BTC, 4,170 $ ‘lık bir boyun çizgisi direnci ile ters baş-omuzlar yükseliş eğilimi deseni çiziyor olabilir.

3 günlük ve gün içi grafiğindeki yükseliş kurulumu, önümüzdeki birkaç gün içinde 4.170 $ ‘lık test kapsamını gösterir.

50 günlük hareketli ortalamanın (MA) hala düşüş eğilimi gösterdiğine işaret ederek güneyde seyrettiğini belirtmek gerekir. Sonuç olarak BTC, şu an 3.900 ABD doları olan MA engelinin önümüzdeki 48 saat içinde kırılması zor bir somun olduğunu kanıtlarsa ayıları çekebilir.

Görünüm

  • Bitcoin 4,200 $ ‘ın üzerindeki en yüksek seviyeden düşen düşük hacimli düşüş, geçici bir düzeltmeden başka bir şey değil.
  • BTC, 4.000 ABD Dolarının üzerindeki bir mola için avına devam ediyor. Bununla birlikte, boğaların kısa bir süre içinde ilerlemesi gerekiyor, çünkü 50 günlük MA’yı 3.900 Dolar’ın yerine getirememenin maliyeti de yüksek olabilir.
  • 27 Aralık’ın 3.566 Doların en düşük seviyesinin altına düşmesi, Aralık’ın 3.122 Doların en düşük seviyesini test etmek için kapıları açacak.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here