Bitcoin (BTC), Cuma günü görülen 15 aylık düşüşlerin küçük bir sıçramalarına rağmen hala 3,000 $ ‘a düşme potansiyeline sahip.

Piyasa değerinin önde gelen cryptocurrency üç gün önce 3,210 $ ‘lık bir teklif aldı – en son Eylül 2017’de görülen bir seviye. Ancak, devam eden düzeltici sıçrama, bittin şu anda Bitstamp’ta 3.470 $’ dan işlem göreceğinden buhar tükendi Dünkü yüzde 4’lük artış 3,633 dolardan.

Fiyatların şu anda geçen Aralık ayında ulaşılan 20.000 $ ‘lık rekor seviyesinden yüzde 80’inden fazla düştüğünü belirtmek gerekiyor. Ayrıca, BTC son ayın yüzde 47’sine yakın değer kaybetti.

Öyle olsa bile, BTC, düşüş eğiliminin hala güçlü olduğunu gösteren kayda değer bir fiyat sıçramaları yayınlamaya çalışıyor.

Sonuç olarak, kripto para biriminin en azından kısa vadede savunmada kalması muhtemeldir. Özellikle, günlük ve gün içi grafiklerden daha geniş piyasa trendine dair daha iyi bir tablo sunabilen 3 günlük grafik, 3.000 $ ‘lık psikolojik desteğin altında bir düşüşü işaret ediyor.

3 günlük grafik

Yukarıda da görüldüğü gibi, önceki üç günlük mum, 3.463 $ (Eylül 2017’de üç gün süren mumların düşük olması) desteğini destekleyerek, hem yüksek hacimli satışları 6,200 $ seviyesinden hem de aşağı yönlü düşük seviyeli patrikayı teyit etti. Son birkaç gün içinde aşağı doğru eğimli 5 mum hareketli ortalama (MA).

Ayrıca, hem 50- 200 mum MA’lar hem de dik inen 10 mum MA arasındaki son “ ölüm kesişimi ” çapraz bir düşüşün göstergesidir.

Sonuç olarak, BTC’nin yakın vadede 2.972 $ (Eylül 2017 düşük) seviyesini test etme potansiyeli var.

4 saatlik grafik


4 saatlik grafikte, BTC şu anda 3,540 $ ‘dan azalan iniş çizgisi engelini (sarıyla işaretlenmiş) kesmek için mücadele ediyor. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, 3,800 dolara (düşüş eğilimli engel) daha güçlü bir düzeltici ralliye yol açabilir.

Bununla birlikte, RSI, yükselen trend çizgisinden uzaklaşarak, düşüş koşullarını işaret ediyor. Bu nedenle BTC, direncini 3,540 dolardan temizleyerek zor bir zaman geçirebilir.

Görünüm

  • 3 günlük tabloya göre BTC, yakın vadede 2,972 $ (Eylül 2017 düşük) seviyesine düşüyor.
  • Önümüzdeki birkaç saat içinde 3,540 $ ‘lık bir direnç temizlenirse fiyatlar 3.800 $’ a yükselebilir. Bununla birlikte, düşüş eğilimi, şu an 3 günlük grafikte azalan 10 mum MA’nın şu an 4.250 dolar seviyesinde olması halinde geçersiz hale getirilecekti.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here