Finansal piyasalarda alım satım yapmak kârlı olmakla birlikte tehlikeli bir çaba olabilir. Piyasa yatırımcıları ne olursa olsun bilgi, beceri ve deneyim gerektirir.

Tabii ki, deneyim kazanmak aslında kayıpları kaydetmeyle ilgili olabilir, ancak aynı zamanda uzun bir geçmişi olan tüccarlardan öğrenmeye de yardımcı olabilir. CryptoPotato kısa süre önce böyle bir tüccar olan Chris Dunn ile röportaj yapma şansı buldu.

Dunn, Bitcoin ve kripto para ticareti konusunda uzmanlaşmış ilk YouTuber’lar arasında yer alıyor , ancak aynı zamanda 200.000’den fazla abonesiyle geleneksel finansal piyasalar hakkında birçok ders paylaşıyor. Tam röportajı kaçırdıysanız veya çok tembelseniz, önemli noktalar ve paketler:

Çeşitlendirme Anahtardır

“Tüm yumurtalarınızı aynı sepete koyma” olarak da bilinen çeşitlendirme konusu, her türlü yatırım söz konusu olduğunda aşırı tartışılmıştır.

Tüm paranızı bir (veya çok az) varlığa koymak, fiyatın ciddi bir isabet alması durumunda yıkıcı olabilir. Böyle bir olayda, tüm portföy acı çekecek ve birçok trader böyle bir isabetten kurtulamayacak.

Çeşitlendirme, riskin çok sayıda varlık arasında yayılması anlamına gelir.

“Bence çeşitlendirmemeniz son derece tehlikeli. Bitcoin ve kriptoya inansanız bile, tüm servetinizi sadece kriptoya koymak çok risklidir.

Büyük bir çeşitlilik savunucusuyum. Her zaman kripto pazarından zor karlar alıyorum ve altın yatırımı yapıyorum, gayrimenkul yatırımları yapıyorum ve hisse senedi yatırımları yapıyorum. ” – Dunn sona erdi.

Sonraki Amazon bulmak için kendi kapsamlı araştırma yapmak

Kripto para birimi alanı oldukça genç. Borsa yüzyılı aşkın bir süredir var olmakla birlikte, 2009 yılında Bitcoin’in yaratılmasıyla dijital varlıklar ortaya çıktı ve 2017 faiz patlamasına rağmen henüz kitlesel olarak benimsenmedi.

Öyle ki, Dunn önümüzdeki yıllarda önemli bir büyüme yaşayacağına inanıyor ve yatırımcılar en karlı projeleri bulmak için kapsamlı araştırmalar yapmalı:

“Sanırım 20 yıl sonra Amazon gibi olacak şirketlerin yürüttüğü projeler var (Dunn AMZN stokuna atıfta bulunuyor). Bence insanlar daha sabırlı ve seçici olmalı ve doğru projelere katıldıklarından emin olmalı. ”

Hangi Kriptoların ATH’yi Kırma Şansı Daha Yüksek?

Kripto para birimleri için tartışmasız en önemli dönem 2017’nin sonlarında ve 2018’in başlarında geldi. Piyasa fiyatları hızla artmaya başladı ve nihayetinde perakende yatırımcıların ve kitle iletişim araçlarının dikkatini çekti. Daha sonra, fiyatlar önümüzdeki aylarda çöktüğü için 2017 kripto balonu olarak tanındı. Ethereum ve Ripple gibi önde gelen altcoinler, sadece bir yılda% 90’ın üzerinde çöplükte büyük düşüşler gördü.

“Bu çalkantılı zamanı deneyimleyen projeler ile gelmeyen fiyat performanslarında rol oynayabilecek olanlar arasında önemli bir fark var.

2017 balonundan geçen paraları ve bundan sonra doğan paraları (BNB ve Tezos) birbirinden ayırıyorum. Ethereum ve Ripple gibi paralar, yüksekleri satın alan insanlardan çok sayıda çanta tutucusuna sahiptir. Bu çok fazla satış baskısı yaratıyor. ”

Lows Satın Al (Veya Herkes Satarken Satın Al)

Yatırım alanında insanlara “düşük alım, yüksek satış” yapmalarını öneren ünlü bir söz var. Varlığı satın almak için düşük yöntemleri satın almak, fiyatı amortismana tabi tutarken değil, başka bir şekilde değil, genellikle çoğunluğun yaptığı şeydir.

Ancak, göründüğü kadar basit değil. İnsan doğası ve duyguları, fiyatlar düştüğünde insanları varlık satmaya zorlayabilecek paniğe ve havaya uçarken FOMO’ya (eksiklik korkusu) yatkındır . Dunn, fiyatlar düşerken BTC veya yatırımcıların inandığı diğer herhangi bir varlığın birikmesinin uzun vadeli başarı için hayati olduğuna inanıyor:

“Bitcoin’de bir balon patladığında (yani 2014 ve 2018) ve fiyatlar düştükten sonra, soğuk depolama için olabildiğince çok bitcoin biriktiriyorum. Onu saklıyorum ve pirinci gerçekten düşünmüyorum. ”

Dunn ayrıca, çoğu varlığın sert düştüğü Mart Siyahı Perşembe gününün ortasından etkileyici bir örnek verdi. Bitcoin bir noktada değerinin% 50’sini kaybetti. Yine de Dunn, kendisinin ve ekibinin bu panik düşüşü sırasında “düşükleri aldığını” söyledi.

Risk Yönetimi – Neredeyse Hiç kimse Hızla Zenginleşmiyor

Dunn’a göre, risk yönetimi “en önemli şey. Birçok tüccar yakalanır ve çoğu riski kaybeder diye para kaybeder. Sadece nasıl çabuk zenginleşebileceklerini düşünüyorlar. ”

Daha iyi risk yönetimini başarmak için, yatırımcılar ünlü bir anlatı kullanmalıdır – kaybetmeyi göze alabilecekleri fonları kullanarak. Yani fiyat düşerse, tüccarların planını bozmayacak ve büyük bir kayıp kaydederken panik satışına koşmayacaktı.

Kendinizi ve Sadece Kendinizi Suçlayın

Yeni başlayanların ticaretteki en yaygın hatalarından biri diğer kaynaklara güvenmek ve başka birisini kararlarından sorumlu tutmaya çalışmaktır:

“Bir sürü yeni oyuncu geliyor ve bir şey satın alıyorlar çünkü bir YouTube videosu izlediler veya CNBC’de bir adamı dinlediler ve para kaybettiklerinde diğer insanları suçladılar. Gerçek bir yatırımcı olmak istiyorsanız, verdiğiniz tüm kararlar için% 100 sorumluluk almalısınız. ”

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here