2018 ilk madeni para teklifleri (sayısında belirgin bir artış olduğunu tanık ICO’lar tarafından yetkilendirilmiş) Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC , büyük ölçekli yatırımcılara menkul satmak için) göre finansal haber kanalı MarketWatch, 11 Ocak için.

MarketWatch’in 2018’deki verilerini, SEC’in Elektronik Veri Toplama, Analiz ve Alma ( EDGAR ) sistemini coin,” “ICO,” “token,” “initial coin offering” and “saft.” gibi anahtar kelimeler için arayarak derlediği bildirildi .

Araştırmaları, ajans tarafından Form D muafiyeti olarak bilinenlerin altında menkul kıymetler sunmak üzere kabul edilen açıkça ICO ile ilgili fonlamalar için 287 sonuç bulduğunu bildirdi.

Form D , esasen bir şirketin, menkul kıymet ihracında potansiyel yatırımcılar için önemli bilgileri açıkladığı kısa bir kayıt şeklidir. Form, muaf olmayan bir güvenliğin ABD yatırımcılarına satılmasından önce gerekli olan uzun raporların çok daha kısa sürdüğünü gösteriyor. Form D’lerin ayrıca ilk satışın gerçekleştiğinden 15 gün sonrasına kadar olay sonrası dosyalanabileceği bildirildi.

Muaf tutulan menkul kıymetler, yalnızca ABD’de akredite edilen yatırımcılara satılmak üzere özellikle sınırlıdır – ABD’de net değeri 1 milyon doları aşan veya sürekli olarak yılda 200.000 $ + gelir elde eden veya 5 milyon doları aşan işletmeler olarak tanımlanmış olan varlıklar

MarketWatch’a göre, 2018’de D Formu muafiyeti kapsamında tescil edilen 287 ICO, 2017’den çok daha yüksek, 8.7 milyar ABD Doları değerinde birleşik bir değere sahipti; 287, ICO’ların toplam toplam değerinin yıllık% 314’ten fazla yükselmesiyle 44’ten yüzde 550’nin üzerinde bir artışı temsil ediyor.

MarketWatch’in verileri, Form D dosyalarının 2018’de zirve yaptığını tespit etti; bu sırada 99 ICO’nun iddia edildiği gibi kaydedildi – birinci çeyrekte 87, birinci çeyrekte Q3 ve 53’te düşük sayı 53 ve 48 oldu.

Bildirildiği gibi, üst üste binen yargı ve çeşitli ABD yasa ve yönetmeliklerin gereklerine altında cryptocurrencies’ durum kalır bir kompleks ve çok- tartışılan konu . Sadece bu hafta, bir Floridalı kongre üyesi , çoğu kripto para biriminin kripto için federal menkul kıymetler yasalarınınuygulanmasının “gerçekten bir güvenlik olmadığı sürece çok yoğun olabileceğini ve pazara zarar verebileceğini” iddia ederek SEC tarafından düzenlenmemesini önerdi .

Goldman Sachs’ın CEO’su ve kurucusu destekli kripto finans şirketi Circle bu hafta , çeşitli kripto varlıklarının nasıl tanımlanacağına dair daha fazla netliğin “çok fazla pazar faaliyetinin kilidini açacağını ve ayrıca kripto pazarının büyümesini açıkça sağlayacaklarını” iddia etti bazlı menkul kıymetler. ”

Yeni bir resmi duyuru olarak, SEC etti beyan cryptocurrencies 2019 için ajansın üst muayene öncelikleri arasında yer aldığını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here