Ekim hem fiyat hem de piyasa hakimiyeti açısından Bitcoin için karlı olsa da, alternatif kripto para birimleri için aynı şey söylenemez.

Ağustos ayı, altcoin yatırımcıları için kar sıralamasında yükselen bir aydı ve Bitcoin hakimiyetini yılın başından bu yana ilk kez% 60’ın altına düşmeye zorladı. Bununla birlikte, altcoin coşkusu, Eylül ayı ayıları beraberinde getirdiği için kısa sürdü.

Üçüncü çeyreğin sonu Bitcoin yatırımcıları için harika değildi, ancak Eylül’ün Bitcoin için genellikle karlı bir ay olmadığı için bu bekleniyordu. Aslında veriler, Bitcoin’in Eylül ayında diğer aylardan daha fazla kaybettiğini gösteriyor.

Beklendiği gibi, Bitcoin etkisi piyasadaki panolarda görüldü. Altcoinler en çok zarar gördüler ve önceki ay biriktirilen karların neredeyse tamamını parçaladılar.

Bitcoin Gözleri 12.000 Dolar

Bitcoin, 12 bin dolar seviyesine doğru sert bir şekilde ilerliyor . Ağustos ortasından bu yana ilk kez 11.942 $ ‘a kadar yükseldi.

Analistler, kripto paranın kendisini koruduğunu ve BitMEX’in ücretleri ve OKEx’in geri çekilme efsanesi de dahil olmak üzere son olumsuz haberlerden hızla iyileştiğini düşünerek, trendin önde gelen kripto para birimi için yeni bir boğa döngüsünün başlangıcı olduğuna inanıyor.

Ekim ayı Bitcoin için etkileyici olsa da ve madeni para o zamandan beri Eylül ayındaki düşüş hareketinden kurtulmuş olsa da, altcoinler geçen ayın korkunç kabusunda yaşamaya devam ediyor.

Ekim: Altcoinler İçin Başka Bir Kabus

Bitcoin hakimiyeti,% 55’e kadar düştükten sonra Eylül ortasında yükselmeye başladı. Yazma sırasında, kripto para birimi tüm kripto pazarında% 60,3’lük bir hakimiyet sağlarken, altcoinler% 39,7 ile mücadele ediyor.

btc_dominance
Bitcoin Hakimiyeti. Kaynak: CoinMarketCap

En büyük ikinci kripto para birimi olan Ether (ETH) bile bağışlanmadı. Ağustos ayında, kripto para 500 dolar civarında işlem gördü ve iki yılda ilk kez 485 dolara ulaştı. Son iki ayda Ether, değerinin% 20’sinden fazlasını kaybetti ve pazar hakimiyeti% 15’in üzerinden% 11’e düştü.

Şimdi, ETH günlük grafikte% 2’lik bir kayıpla 369 dolardan el değiştiriyor. Bununla birlikte, piyasadaki spekülasyon, yaklaşan ETH 2.0 Phase 0’ın Ether boğaları için gerekli desteği sağlayabileceği yönünde.

İlk 100’e baktığımızda, bir avuç altcoin bugünkü işlem seansında değerlerinin en az% 15’ini parçaladı. En önemli kaybedenlerden bazıları Uniswap (-% 17), Crypto.com (-% 25), Dengeleyici (-% 19). Bu arada Flexacoin, son 24 saatte% 258.11’in üzerinde kazançla büyük bir artış gördü.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here